Tekst łatwy do czytania

Tekst łatwy do czytania (ETR)

Gdzie się znajdujemy?

Szkoła Podstawowa Nr 5 jest  przy ul. Wiatracznej 5  w Szczecinku.

Jeśli przyjedziesz do nas samochodem to wjedź na parking znajdujący się z tyłu szkoły.

Co robimy?
Zajmujemy się kształceniem i wychowaniem dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 15 lat. W szkole są klasy integracyjne.

Wejście główne do budynku znajduje się od strony placu wewnętrznego – to wejście jest odpowiednie dla osób z niepełnosprawnościami, osób starszych i rodziców z dziećmi.

Po wejściu do szkoły naciśnij dzwonek i poczekaj, przyjdzie do Ciebie pracownik sekretariatu.

Sekretariat w szkole jest po prawej stronie, jest tu też gabinet dyrektora.

W budynku są toalety dla osób z niepełnosprawnościami.

W budynku znajduje się winda, której wymiary  pozwalają na swobodny przejazd dla osób z niepełnosprawnościami.

W budynku drzwi i korytarze są odpowiednio szerokie. W budynku możesz jeździć wózkiem inwalidzkim.

Do budynku szkoły można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Jeśli jesteś osobą słabosłyszącą lub głuchoniemą i potrzebujesz pomocy tłumacza migowego prosimy, byś zgłosić potrzebę skorzystania z pomocy w terminie co najmniej na 3 dni robocze przed wizytą w szkole.

Prosimy również o wskazywanie sprawy, którą chcesz  załatwić w celu ułatwienia i przyśpieszenia jej .

Podczas załatwiania spraw w szkole zawsze możesz korzystać z pomocy dowolnie wybranej przez siebie osoby, która będzie Ci towarzyszyć w celu ułatwienia komunikacji.

Sekretariat jest otwarty w godz. 07.30 - 15:00 od poniedziałku do piątku.

Można tutaj:

• złożyć dokumenty w celu przyjęcia do szkoły,
  • uzyskać zaświadczenie o uczęszczaniu ucznia do naszej szkoły,
  • uzyskać informacje.

Jeśli chcesz coś załatwić lub uzyskać informację skontaktuj się z nami.

KONTAKT ZE SZKOŁĄ:

• telefonicznie pod numerem telefonu:  (094) 374 07 07
  • faxem : (094) 374 83 58
  • drogą mailową na adres e-mail: sp5szczecinek@interia.eu
  • Możesz również napisać pismo i wysłać je listem na adres:

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Jana III Sobieskiego

ul. Wiatraczna 5

78-400Szczecinek

Wszystkie informacje o szkole  można znaleźć na stronie internetowej: www.sp5.szczecinek.pl