Archiwum biblioteki

Znalezione obrazy dla zapytania mikołaj z książką MIKOŁAJKI Z KSIĄŻKĄ

W dniu 6 grudnia 2016r. na specjalne zaproszenie udaliśmy się do Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego. Po wysłuchaniu fragmentów książek o tematyce świątecznej uczniowie klasy Vb dzielnie zmagali się z zimowymi konkurencjami. Miło spędziliśmy ten dzień, w którym nie zabrakło emocji. Dziękujemy za zaproszenie!

MISIOWY ŚWIAT KSIĄŻEK

W dniu 2 grudnia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, w którym uczniowie mieli narysować koszyczek pełen przysmaków dla babci od czerwonego kapturka. Nasz Miś Sobiś przyglądał się uważnie losowaniu i powędrował na weekend do Patryka Karawajskiego z klasy 3b.
Życzymy miłego spędzenia czasu z Misiem.

BOHATEROWIE TOLKIENA W NASZEJ SZKOLE

W dniu 29 listopada 2016r nasi uczniowie, ci młodsi i starsi zostali zaproszeni do wspólnej zabawy z bohaterami książki „Władca Pierścieni” J.R.R. Tolkiena. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Księżnej Elżbiety zaprezentowali tzw. „żywą okładkę”, czyli inscenizację scen z książek. Literatura fantastyczna nie jest obca naszym czytelnikom, dlatego doskonale poradzili sobie ze znajomością bohaterów, scenami, a także pytaniami dotyczącymi twórczości J. R.R. Tolkiena. Tego typu akcja czytelnicza jest wspaniałym elementem popularyzacji i upowszechniania czytelnictwa wśród dzieci i  młodzieży.
Dziękujemy za przedstawienie atrakcyjnej promocji czytelnictwa młodzieży z I LO
w Szczecinku oraz ich opiekunkom, paniom Annie Radzymińskiej oraz Agnieszce Samojłow.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dzień 25 listopada upłynął w bibliotece szkolnej pod hasłem Dnia Pluszowego Misia. Oliwia Gancarz z Oddziału Przedszkolnego  wylosowała  i zabrała do domu na weekend bohatera naszej wspólnej z Samorządem Uczniowskim  zabawy czytelniczej MISIOWY ŚWIAT KSIĄŻEK.

W tym dniu nastąpiło też rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego MÓJ PRZYJACIEL MIŚ. Nagrody w postaci książek i misiów, oczywiście  :) otrzymali : Bartosz Makaryk z kl. III B, Patryk Karawajski z kl. III B, Milena Staciwa z kl. IIIB, Staś Jarkowski z kl. IIB, Zuzia Karawajska z kl. I A, Klaudia Krawcewicz z kl . IA i Oliwia Gancarz z Oddziału Przedszkolnego. Nagrodzone zdjęcia , jak również wystawkę książek o misiach można obejrzeć w bibliotece.

11 LISTOPADA 2016

ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

BIBLIOTEKA ŚWIĘTOWAŁA PRZEZ MIESIĄC PAŹDZIERNIK

W naszej bibliotece szkolnej w miesiącu październiku odbyło się wiele wydarzeń w związku z Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych.  Rozpoczęliśmy od głośnego czytania wiersza  Juliana Tuwima „Ptasie radio”, przygotowanego przez uczniów z klasy Vb ISP. Prezentację wiersza pod hasłem „W bibliotece Ptasie radio gra” wysłuchało wielu uczniów ze szkoły podstawowej i oddziału przedszkolnego.

Nasza biblioteka włączyła się się w organizację Europejskich Dni Ptaków, podejmując działania popularyzujące ptaki. Były to: wystawa „Ptaki w zbiorach biblioteki szkolnej” oraz ptaków wykonanych techniką origami.

Dla uczniów Integracyjnej Szkoły Podstawowej ogłoszony został konkurs „ Książki są fajne i kropka”, w którym została wyłoniona laureatka – Klaudia Bobrowska z klasy Vb. Praca uczennicy , decyzją jury wysłana została na konkurs ogólnopolski organizowany przez Empik.

Wszystkie prace uczniów można obejrzeć na wystawie.

W dniu 24 października mieliśmy przyjemność gościć w naszej bibliotece uczniów i opiekunów Specjalnego Ośrodka Szkolno  - Wychowawczego im. Jana Brzechwy. Uczniowie zapoznali się z naszą biblioteką, jej księgozbiorem, a także wzięli udział w przygotowanej przez nas zabawie.

Wraz z Samorządem Uczniowskim podjęliśmy się organizacji konkursu pod hasłem „Misiowy Świat Książek” skierowany dla uczniów najmłodszych oraz akcji „Przyłapani z książką” dla starszych uczniów. Przyłapanych z książką zostało 104 gimnazjalistów. Tym miłym akcentem zakończyliśmy świętowanie Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Wszystkim dziękujemy za pomoc, wsparcie i zaangażowanie!

JAK CZYTALIŚMY W MIESIĄCU PAŹDZIERNIKU

Klasa 3e   -   5
Klasa 2b   -   4
Klasa 2c, 1c  -   3

PRZEZ CAŁY MIESIĄC PAŹDZIERNIK W BIBLIOTECE PTASIE RADIO GRA!!!

"KSIĄŻKI SĄ FAJNE I KROPKA"

Nasza biblioteka została zgłoszona do konkursu "Książki są fajne i kropka". Jeżeli znajdziemy się w gronie 10 szkół z największą ilością głosów otrzymamy od Empiku 1000 książek (tak, 1000!) dla naszej biblioteki. Prosimy więc bardzo o głosy :) Prosimy, zaktywizujcie swoje rodziny, przyjaciół i znajomych. Można oddawać 1 głos dziennie do 6 listopada. Zagłosuj:

Praca konkursowa została wykonana przez Klaudię Bobrowską, uczennicę klasy 5b Integracyjnej Szkoły Podstawowej. Przedstawia otwartą książkę z fragmentem utworu Czesława Janczarskiego pt."Jak Wojtek został strażakiem" z hasłem konkursowym przypieczętowanym kropką. Nad książką unoszą się motylki wykonane techniką origami, symbolizujące radość z czytania fajnych książek. Motyle i strony książki przyklejone są przestrzennie, dające efekt 3D.