Wielkanocne mazurki i nie tylko...

W dniu 11.04.2022r. w  Zespole Szkół Nr 6 im. St. Staszica w Szczecinku odbył się konkurs „Wielkanocne mazurki  i nie tylko…”

Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły uczniów:

• Andrysz Lena, Szerol Kinga, Wilkanowska Natalia z klasy 8A,
  • Gebauer Julia, Pastuszko Róża, Szymański Krystian z klasy 8B.

Uczniowie zaprezentowali swoją wiedzę i umiejętności w zakresie:

1) artystycznego dekorowanie mazurków przygotowanych przez organizatora konkursu,

2) dekorowania „słodkich pisanek” kolorowym lukrem królewskim,

3) wykonania palmy wielkanocnej,

4) rozwiązania testu związanego tematycznie z konkursem i tradycjami Świąt Wielkanocnych.

Mazurki wielkanocne to tradycyjne wypieki, które stanowią ozdobę świątecznego stołu oraz specjalność kuchni polskiej, a tradycja tego ciasta sięga setek lat. Wszystkie prace mazurki, pisanki, palmy były pięknie ozdobione i miały różne kształty.

Po zmaganiach w powyższych konkurencjach jury podsumowało wyniki za poszczególne zadania w wyniku których  zespół uczniów z klasy 8B zdobył pierwsze miejsce, a zespół uczniów z klasy 8A zajął trzecie miejsce. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni fantastycznymi nagrodami.

Tomasz Sobolewski