Widzę i rozumiem

17.03.23 r. odbyła się II edycja konkursu pt. „Widzę i rozumiem”, którego organizatorem był Zespół Szkół nr 2 im. Ks. Warcisława IV w Szczecinku. W tego rocznej edycji konkursu, jak zapowiadaliśmy rok temu wzięli udział również nasi uczniowie z klasy 7A, 8 A i 8B.
Celem konkursu było stworzenie modelu przestrzennego z dziedziny: biologii, geografii, chemii, fizyki lub matematyki. Uczniowie naszej szkoły przygotowali następujące prace:

Wiktoria Mastyła – Model przestrzenny układu pokarmowego wraz z kartami pracy oraz fiszkami prezentującymi nazwy narządów wchodzących w skład układu pokarmowego.
Bartłomiej Buchowski – Model ruchu obrotowego Ziemi.
Michał Bodnar – Model elektrowni atomowej.
Monte Mnatsakanyan – Model obwodu szeregowego z wykorzystaniem ziemniaka, jako źródła zasilania i diody, jako odbiornika.
Igor Sadowniczyk – Model Wiatraka.

Dzięki wspaniałemu przygotowaniu swoich prac do konkursu uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z zakresu poszczególnych dziedzin nauki oraz uwieńczyli swój trud włożony w wykonanie swoich modeli nagrodami, które zdobyli w konkursie również w tym roku .
Dzieci otrzymały wyróżnienia swoich prac w postaci dyplomów i nagród rzeczowych, a WIKTORIA MASTYŁA zgarnęła jedną z głównych nagród konkursowych zajmując I miejsce w konkursie, a tym samym otrzymała bon o wartości 500 zł do Media Ekspert i nagrodę dla szkoły w postaci pucharu za przygotowanie najlepszej pracy konkursowej.

GRATULACJĘ DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW KONKURSU!!!

Szykujemy się do następnego konkursu za rok, a będzie na pewno, także klasy 6, a jest was dużo myślcie już nad modelami, bo nagrody warte są zachodu ;) !