Widzę i rozumiem

Uczniowie klasy 7 B, 8 A i 8 B w dniu 08.04.22r. wzięli udział w międzyszkolnym konkursie pt. „Widzę i rozumiem” organizowanym przez Zespół Szkół nr 2 im Ks. Warcisława IV.

Celem konkursu było stworzenie modelu przestrzennego z dziedziny: biologii, geografii, chemii, fizyki lub matematyki. Uczniowie naszej szkoły przygotowali następujące prace:

1. Hania Butoka – Model wulkanu z prezentacją jego wybuchu.
  2. Bartosz Makaryk – Model Kołyski Newtona.
  3. Patryk Karawajski – Model Obwodu elektrycznego: równoległy i szeregowy.
  4. Martyna Niewiadomska – Model przestrzenny komórki pantofelka.
  5. Michał Bodnar – Model ruchomego Układu Słonecznego.
  6. Hubert Kołodziejczak – Model Atomu Helu.
  7. Kasia Prokop – Model Ręki z zastosowaniem Prawa Pascala.
  8. Monte Mnatsakanyan – Model Windy.
  9. Jakub Moszkowicz – Model Wiatraka.

Dzięki wspaniałemu przygotowaniu swoich prac do konkursu uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z zakresu poszczególnych dziedzin nauki oraz uwieńczyli swój trud włożony w wykonanie swoich modeli nagrodami, które zdobyli w konkursie. Dzieci otrzymały liczne wyróżnienia swoich prac w postaci dyplomów i książek, a Hania Butoka zgarnęła jedną z głównych nagród konkursowych za zajęcie II miejsca w konkursie.

GRATULACJĘ DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW KONKURSU!!!

Szykujemy się do następnego konkursu za rok ! smiley