Uczniowie naszej szkoły pojadą do PORTUGALII !!!!

Kolejne wyzwanie dla SP5  Erasmus+!

Dzięki działaniom dyrektora Rafała Stasika i pani Elżbiety Sobolewskiej, koordynatora wymian międzynarodowych w SP5, nawiązana została współpraca ze szkołą Agrupamento de Escolas da Zona Urbana da Figueira da Foz w miejscowości Figueria da Foz w Portugalii: link https://www.aezuff.org/extranet/

Obecnie przebiega wizyta dyrektora i pani koordynator w tej szkole, gdzie trwają rozmowy ustalające wszelkie szczegóły, cele i zadania edukacyjnej współpracy z p.dyrektor Bela Elisabete Ferreira Correira de Matos.

Na rok 2024 otrzymaliśmy dofinansowanie z Unii Europejskiej na kwotę 43 208, 00 Euro!

W ramach projektów na rok 2024 nasi uczniowie i nauczyciele z SP5 w miesiącach marzec i kwiecień przylecą do Portugalii  oraz pojadą do Czech do miejscowości Havirov,  aby poznać portugalskich oraz czeskich przyjaciół i ich systemy edukacji.

Ogólnie w wyjazdach będzie uczestniczyć 22 uczniów, w tym kilkunastu z Oddział Mistrzostwa Sportowego w Szkole Podstawowej nr 5 w Szczecinku Oddział Mistrzostwa Sportowego w Szkole Podstawowej nr 5 w Szczecinku.

Dziękujemy władzom miasta Szczecinek - Burmistrzowi p.   Danieowi Rak, Wiceburmistrzom p. Dorocie Rusin – Hardenbicker i p. Maciejowi Makselonowi , Radnemu Miasta p. Marcinowi Kaszewskiemu oraz rzecznikowi UM p. Mateuszowi Ludewiczowi za zaufanie, pomoc, wsparcie i motywacje do działania, aby projekty międzynarodowe i OMS były nadal realizowane - m.in czerwiec 2023 OMS SP5 zdobył Mistrzostwo Polski!

Takie efekty dają ogromną satysfakcję i są doskonałym przykładem dla młodych ludzi,  że trzeba dążyć do wyznaczonego celu wytrwale i z zaangażowaniem.