Światowy Dzień Wróbla

20 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wróbla. Niestety ilość par tego sympatycznego ptaszka z roku na rok w Polsce maleje, dlatego w bieżącym roku postanowiliśmy przyjrzeć się mu bliżej. Uczniowie klasy VOMS oraz VIIB Pierwszego Dnia Wiosny przeprowadzili dla swoich rówieśników lekcje odwrócone, podczas których podzielili się samodzielnie zdobytą wiedzą o cechach, zwyczajach i zagrożeniach wróbli. Przygotowane przez nich prezentacje  wykorzystane zostały podczas lekcji biologii w innych klasach. Najmłodsi uczniowie rozwiązywali rebusy, zagadki, zadania matematyczne, których tematem przewodnim był oczywiście wróbel.

Przez cały miesiąc marzec, chętni uczniowie wykorzystując różnorodne techniki przygotowywali przestrzenne postacie wróbla oraz „polowali na wróbla z aparatem fotograficznym w ręku”. Podsumowanie obu szkolnych konkursów, plastycznego i fotograficznego nastąpiło 12 kwietnia.  Autorzy najwyżej ocenionych prac otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy konkursów pamiątkowe dyplomy.

Wszystkie zgłoszone na konkurs prace plastyczne i zdjęcia zaprezentowane zostały  w holu szkoły na wystawie, która budziła duże zainteresowanie, zwłaszcza najmłodszych.

Mamy nadzieję, że podjęte działania pozwolą Wam dostrzec maleńkiego, ale jakże pożytecznego wróbla w otoczeniu i zwróciły Waszą uwagę na konieczność jego ochrony.

Wyniki konkursu plastycznego:

kategoria wiekowa- OP i klasy I-III:

Amelia Paluch kl. 1c – I miejsce

Julia Kuchenbeker kl. 0 – II miejsce

Grześ Zamoić kl. 1b – III miejsce

wyróżnienia:

Jan Grygas kl. 0

Robert Buczyński kl. 2b

Emilia Buczyńska kl. 1c

Alicja Lemieszek kl. 2b

Oliwia Lemieszek kl. 2b

Arkadiusz Kander kl. 2a

kategoria wiekowa- klasy IV-VIII:

Jan Białkowski kl. IV OMS – I miejsce

Patryk Stolarczyk kl. 5 OMS – II miejsce

Miłosz Siwiec kl. 5 OMS – III miejsce

Wyniki konkursu fotograficznego:

Filip Pietrzak kl. 6a – I miejsce

Mikołaj Marczyński kl. 4 OMS – II miejsce

Franek Sztuba kl. 5 OMS – III miejsce

wyróżnienia:

Zofia Żyjewska kl. 7b

Bartek Makaryk kl. 8b

Marcel Rygielski kl. 4 OMS

Wojciech Kun kl. 4 OMS

Wszystkim uczestnikom konkursów bardzo dziękujemy, nagrodzonym i wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy!

Liczymy na Was podczas kolejnych konkursów!

Marzena Szczerbińska i Joanna Szczęśniak