Projekt Erasmus +, wielką przygodą dla naszych uczniów w Hiszpanii

Przedstawiamy relację dzień po dniu z pobytu naszej grupy w Hiszpanii, realizującej  projekt Ponadnarodowa mobilność uczniów, finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego pt.: Opowiedz mi swoją historię, Europo w ramach wymiany międzynarodowej Erasmus+.

Dzień 1

Po 14 godzinach podróży dotarliśmy do Granady. Podczas podróży nie napotkaliśmy żadnych problemów i bez kłopotów dolecieliśmy z Berlina do Malagi gdzie zostaliśmy odebrani przez opiekuna programu Erazmus + i przewiezieni do Granady. Zmęczeni ale szczęśliwi zakwaterowaliśmy się w hotelu Carlos V gdzie czekał na nas pyszny obiad w Bistro Alehambra. Teraz wypoczywamy. Jutro poznajemy szkołę naszych gospodarzy.

Dzień 2
Hola !!! Dzień drugi programu Erassmus + " Opowiedz mi swoją historię, Europo".
Dzisiaj poznaliśmy naszych hiszpańskich rówieśników, z którymi uczestniczyliśmy w 2 lekcjach chemii i zajęciach graficznych (drukowanie 3 D). Hiszpanii są bardzo otwarci, spontaniczni, nie tworzą bariery językowej. Wymieniliśmy się kontaktami na portalach społecznościowych i rozmawialiśmy w j. angielskim. Po południu zwiedzaliśmy najstarszą dzielnicę Granady Albaicin, kiedy niespodziewanie zaskoczył nas deszcz z gradem. Nie popsuło nam to jednak humoru i przepędziliśmy deszcz Belgijką.

Dzień 3
Aż nie chciało się wrócić do hotelu....
Po lekcji poświęconej równouprawnieniu kobiet i mężczyzn przygotowywaliśmy i smakowaliśmy hiszpańskie przystawki zwane tapas. Po pysznych przekąskach tańczyliśmy z Hiszpanami Flamenco i Belgijkę. Zabawa była przednia!!! Taniec przełamuje wszelkie bariery.

Dzień 4

Jak stworzyć zgraną orkiestrę ?
Dzisiaj uczestniczyliśmy w lekcji muzyki i przedsiębiorczości. Przypomnieliśmy sobie rodzaje instrumentów perkusyjnych i ćwiczyliśmy wygrywanie różnych rytmów. Na koniec stworzyliśmy hiszpańsko - polską orkiestrą. Przekonaliśmy się , że wcale nie jest to łatwe.
W Hiszpanii podobnie jak w Polsce wojna w Ukrainie budzi oburzenie i chęć niesienia  pomocy, dlatego podczas zajęć graficznych tworzyliśmy własne logotypy pt. Solidarni z Ukrainą.

Dzień 5

Jak na wakacjach :)
Dzisiejszy dzień spędziliśmy w urokliwej położonej nad Morzem Śródziemnym miejscowości Nerjy. Zwiedziliśmy jedną z jaskiń w górach Sierra Nevada. Popołudnie to czas plażowania i morskich kąpieli.

Dzień 6

Dzień sjesty :)
Dziś niedziela, odpoczywaliśmy spacerując urokliwymi uliczkami centrum Grenady. Zajrzeliśmy do arabskich łaźni, Cuarto Real ( ruiny pokoju królewskiego Muhammada II) i katedry, gdzie byliśmy świadkami przyjazdu młodej pary na uroczystość zaślubin. Niestety na wesele nas nie zaproszono:) Widzieliśmy również przechodzącą ulicami miasta pierwszomajową manifestację

Ciąg dalszy nastąpi :)