Obóz sportowy OMS

Nasi uczniowie z klasy IV i V Oddziału Mistrzostwa Sportowego w dniach 20-27.02.2022 przebywali na zimowym obozie sportowym w Rewalu. Jest to część procesu treningowego i coroczny stały punkt w harmonogramie OMS.

Bez wątpienia był to dla chłopców bardzo intensywny tydzień. Nasze drużyny trenowały 2-3 razy dziennie i rozegrały dużo sparingów. Poza treningami piłkarskimi o 7:00 rano chodzili na rozruchy - spacery nad morze lub poranne bieganie. Codziennie odbywały się też lekcje na podstawie przygotowanych przez nauczycieli zadań i kart pracy.

Ten napięty plan dnia wypełniały także dodatkowe aktywności - chodzili na siłownię, na basen, robili dodatkowe sesje z rolowania czy ćwiczenia ogólnorozwojowe. Aby wypełnić czas wolny spotykali się też na sesjach gier planszowych, trenerzy organizowali piłkarskie quizy, robili zajęcia integracyjne gdzie chłopcy pracowali w grupach i wykonywali przeróżne zadania.

Oczywiście będą w Rewalu chodzili też na plażę, nad morze i łapali promienie słoneczne oraz świeże powietrze z morską bryzą. Ten tydzień chłopcy wraz z kadrą pedagogiczną spędzili w OW Tasarz, który znajdował się tuż obok boiska oraz bardzo blisko morza. Jedzenie także było wyśmienite! Były to idealne warunki dla naszego obozu.

Na obóz pojechało 39 uczniów z klasy IV i V OMS. Opiekę sprawowali nauczyciele Jakub Śpiegowski, Michał Boderek i Marek Fabiszak, a funkcję kierownika pełnił dyrektor Rafał Stasik.

Dziękujemy wszystkim, dzięki którym mogliśmy zorganizować ten wyjazd. Chłopcy obóz mieli opłacony przez szkołę. Jest to możliwe dzięki subwencji oświatowej przeznaczonej na funkcjonowanie OMS i wsparciu Miasta Szczecinek. Pomoc w organizacji zapewniała firma Aga-Toma z Barwic i Pan Grzegorz wykonał świetną pracę. Transport zabezpieczyła firma Mikołajczyk oraz DANA Transport. Dodatkowo wszyscy zostali ubezpieczeni przez firmę Polisa Ekspert Tomasz Oleszkiewicz.

Chłopcy na co dzień reprezentują barwy OMS oraz AP Szczecinek i dzięki tej współpracy mogą trenować w profesjonalnych warunkach i w najlepszym możliwym środowisku.