Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 5 im. Jana III Sobieskiego w Szczecinku w Granadzie

W dniach 12.–26.02.2023 r. dziesięcioro nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Jana III Sobieskiego w Szczecinku przebywa w Granadzie w Hiszpanii na 14 – dniowym kursie języków angielskiego oraz hiszpańskiego i  poszerza  kompetencje zawodowe podczas odwiedzin w andaluzyjskich szkołach publicznych. Wszystkie działania odbywają się w ramach przedsięwzięcia: „Rozwój kompetencji nauczycieli, kluczem do rozwoju szkoły” realizowanego i współfinansowanego ze środków Narodowej Agencji Programu Erasmus +.

Po przylocie z Berlina do Malagi grupa poznała miasto – stolicę Costa del Sol, w tym: starówkę z Teatrem Rzymskim, muzeum Pabla Picassa, Wzgórze Gibralfaro i inne.

Poza Malagą odwiedzono także Kordobę, miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. A tam między innymi: Mezquitę – przebudowany na katedrę meczet, Puente Romano – łukowy most do miasta, Alkazar – zespół fortyfikacji.

Od poniedziałku rozpoczęło się zwiedzanie Granady – arabskiej dzielnicy Albaicin, Carmen de los Martires – kompleksu ogrodów, biblioteki uniwersyteckiej, Parku Nauki, klasztoru Cartuja, pałacu Nasrydów - Alhambry. Wybrano się także na wycieczkę w pobliskie góry malowniczym szlakiem Los Cahorros.

W bieżącym tygodniu grupa miała możliwość obserwowania oraz uczestniczenia w interesujących i innowacyjnych zajęciach edukacyjnych oraz terapeutycznych w publicznych placówkach Granady - Colegio Publico Sierra Nevada oraz Colegio de Infantil y Primaria Jose Hurtado.

Te dwa niesamowite tygodnie spędzone w Andaluzji to czas nawiązywania kontaktów, poznawania lokalnej kuchni, kultury flamenco, historii oraz tradycji tego regionu.

Koordynator projektu: Elżbieta Sobolewska