Lecimy do Hiszpanii (Granada)

„Opowiedz mi swoją historię, Europo”

Spotkanie informacyjne dla uczniów, rodziców/opiekunów prawnych

11.04.2022  (godz.13:00)  spotkanie dla uczniów

11.04.2022 ( godz.16:30) spotkanie dla rodziców i opiekunów

Miło nam jest  poinformować, że przystępujemy do działań merytorycznych  współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach  działania pn. „Ponadnarodowa mobilność uczniów” Unii Europejskiej. Dzięki realizacji projektu 12 uczniów                     oraz 3 opiekunów naszej szkoły wyjedzie na 14 dni  do Hiszpanii (Granada) na niezapomnianą przygodę!

Nasz wniosek o dofinansowanie został zatwierdzony do realizacji z przyznaną kwotą dofinansowania w wysokości 209 871,00 PLN.

Głównym celem projektu jest wzrost i rozwój kompetencji kluczowych  uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 im. Jana III Sobieskiego  w Szczecinku w obszarze wielojęzyczności, świadomości, kompetencji osobistych, społecznych i w zakresie uczenia   się uczniów, którzy z przyczyn społecznych, rodzinnych, ekonomicznych oraz geograficznych mają utrudniony dostęp do rozwoju edukacyjnego, osobistego i społecznego odpowiadającego posiadanemu potencjałowi.

Projekt będzie zawierał następujące fazy:

• Rekrutacja uczestników, w tym potwierdzenie możliwości udziału  danego ucznia w programie mobilności ponadnarodowej,
  • Przygotowanie do mobilności obejmujące zajęcia językowe, kulturowe, pedagogiczne, organizacyjne dla 12 uczestników,
  • Organizacja mobilności zgodnie z zaplanowanym programem merytorycznym i kulturowym,
  • Działania następcze obejmujące program informacyjny, rozpowszechnienie rezultatów, ewaluację, złożenie raportu końcowego.

Realizacja projektu pozwoli osiągnąć wysoki poziom kształcenia i wychowania uczniów, umożliwiając uczniom jak najlepszy start życiowy oraz poszerzając międzynarodowy wymiar kształcenia.

Wyjazd uczniów do Hiszpanii poprzedzi szereg działań zaplanowanych w planie merytorycznym przedsięwzięcia, o których będziemy informować zainteresowanych uczniów oraz ich rodziców/opiekunów prawnych.

Projekt realizują: Szkoła Podstawowa nr 5 im. Jana III Sobieskiego  w Szczecinku  (Polska) oraz  IESS Virgen de Las Nieves Granada (Hiszpania).

Koordynator projektu: Elżbieta Sobolewska