Konkurs pt. „Widzę i rozumiem”

MAMY TO 1 I 3 MIEJSCE DLA NAS I GŁÓWNE WYRÓŻNIENIA Z NAGRODAMI !

BRAWO UCZNIOWIE!

W poniedziałek 25.03.23r. odbyła się 3 edycja konkursu pt. „Widzę i rozumiem” organizowanego przez Zespół Szkół nr 2 im. Ks. Warcisława IV w Szczecinku. Celem konkursu jest stworzenie modelu przestrzennego z dziedziny: biologii, geografii, chemii, fizyki lub matematyki.

W tegorocznej edycji konkursu, jak zapowiadaliśmy rok temu wzięli udział również uczniowie naszej szkoły, która ponownie spisała się na medal, wystawiając liczną reprezentację z klas: 7A,7B,7C OMS oraz 8A.

Uczniowie naszej szkoły przygotowali następujące prace:

1. Zuzanna Karawajska  8A – Model przestrzenny przedstawiający anatomiczną budowę ryby wraz z kartami pracy oraz fiszkami prezentującymi nazwy narządów wchodzących w skład budowy ryby.
  2. Bartłomiej Buchowski 8A – Model prezentujący zjawisko grawitacji i antygrawitacji.
  3. Antonina Pianowska 8A – Model przestrzenny budowy skóry.
  4. Anastazja Beśka 8A – Model przestrzenny budowy kwiatu wraz z gotową kartą pracy.
  5. Tomasz Chudzik 8A– Model wahadła matematycznego wraz kartą doświadczalną.
  6. Anna Witkowska 7A – Model przestrzenny neuronu wraz z kartą pracy.
  7. Zosia Wolder 7B – Model przestrzenny układu oddechowego.
  8. Hanna Staszko 7B– Model przestrzenny uzębienia stałego wraz z gotową kartą zadań.
  9. Borys Bena 7C OMS – Model przestrzenny prezentujący przeobrażenie zupełne motyla.
  10. Paweł Medenecki- Świętowicz 7C OMS– Model prezentujący anatomiczną budowę ryby.

Dzięki wspaniałemu przygotowaniu swoich prac do konkursu uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z zakresu poszczególnych dziedzin nauki oraz uwieńczyli swój trud włożony w wykonanie swoich modeli nagrodami, które zdobyli w konkursie również w tym roku .

Dzieci otrzymały wyróżnienia swoich prac w postaci dyplomów i nagród rzeczowych.

W  tym roku udało nam się również zgarnąć 2 główne nagrody:

- ZUZANNA KARAWAJSKA 1 miejsce i bon do Media Expert o wartości 500 zł

- ANNA WITKOWSKA 3 miejsce i bon do Media Expert o wartości 200 zł.

Warto podkreślić, że konkurencja była duża, bo wszystkich wspaniałych prac było razem aż 28.

GRATULACJĘ DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW KONKURSU ORAZ ICH RODZICÓW!!!

Do zobaczenia za rok uczniowie SP5 ! J