Kolejne międzynarodowe wyzwanie w SP5

Po hiszpańskich przygodach, będziemy współpracować ze szkołami i organizacjami w Niemczech. W ramach pozyskanych środków finansowych z międzynarodowej organizacji Polsko-Niemieckiej Wymiany Młodzieży (PNWM). Wspólnie z Dyrektorem Szkoły z p. Berndt Torbickim nawiązaliśmy sportowo- dydaktyczną współpracę, która przyniesie wiele satysfakcji i korzyści obu stronom. Uczniowie z Oddział Mistrzostwa Sportowego w Szkole Podstawowej nr 5 w Szczecinku w maju 2023 r. będą uczestniczyć w 9 Międzynarodowym Turnieju Wampener Boddenpokal. Turniej szkoleniowo obserwowany będzie przez skauta FC Hansę Rostock, który wiele lat spędził na boiskach Bundesligi. Kolejne sportowe i życiowe wyzwanie naszych zdolnych sportowców, dla których nasza szkoła stworzyła następną okazję zdobycia nowych, ważnych doświadczeń.