GOŚCIE Z NIEMIEC z wizytą w naszej szkole i kolejne spotkania w ramach współpracy z zagranicą

Od poniedziałku 15 kwietnia  do czwartku 18 kwietnia 2024, będą  gościć u nas  przyjaciele z Niemiec z miejscowości Greifswald (4 uczniów, 2 opiekunów). Przez te kilka dni pobytu mają atrakcyjny program, realizując zajęcia u nas w szkole, jak również  w naszym mieście i okolicach m.in.  wycieczka do Juchowa - pieczenie bułek i chleba.  Koordynatorem działań jest p. E. Sobolewska.

Tu wspomnieć należy, że niebawem odbędzie się rewizyta, podczas której to nasi uczniowie wraz z opiekunami pojadą na zajęcia do Niemiec, właśnie do miejscowości skąd przyjechała obecna grupa młodzieży niemieckiej.

Natomiast już w tą  środę 17 kwietnia, przez dwa tygodnie, również grupa naszych 11 uczniów  (z klas VI OMS  i VII OMS ) wraz z  opiekunami będzie spędzała czas  w  Czechach  w  miejscowości Havirov w ramach  wymiany międzynarodowej  uczniów i nauczycieli realizując program  ze środków Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności.

Spotkania takie są kolejnymi punktami w mocno już rozwiniętej współpracy naszej szkoły z zagranicą.

Życzmy miłego pobytu naszym gościom z Niemiec

ZOBACZCIE JAK NASI GOŚCIE RELACJONUJĄ WIZYTĘ