Archiwum świetlicy

 

Rok 2020/2021

 

 

Drogie Dzieci!

Przed Wami upragniony czas ferii zimowych. Czas relaksu i odpoczynku.  W związku z tym przygotowaliśmy dla Was kilka pomysłów, abyście spędzili go kreatywnie i w miłej atmosferze.

Pozdrawiamy i życzymy udanego wypoczynku.

Wychowawcy świetlicy

Zabawy kreatywne cz. III


Drogie Dzieci,

przed Wami kolejny zbiór zabaw kreatywnych. Jeśli nie wiecie co zrobić w wolnym czasie to zapraszam! Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie!

Pozdrawiam ciepło!

p. Agnieszka Kaczmarczyk

Zabawy kreatywne cz. II


Drogie Dzieci,
niestety ponownie znaleźliśmy się w tym trudnym i niełatwym czasie. Czasie, który zmusza Was do pracy przed komputerami. Aby go choć troszkę umilić przygotowaliśmy dla Was pomysły na miłe i ciekawe spędzenie czasu wolnego. Gorąco zachęcamy do korzystania z zabaw jakie Wam proponujemy.
Pozdrawiamy.
p. Agnieszka Kaczmarczyk
p. Karolina Malarska
p. Łukasz Czubaszek

Zabawy kreatywne

 


Rok 2019/2020

Kochane Dzieci, Drodzy Rodzice,

za nami ponad 3 miesiące nauki zdalnej. Cieszymy się, że w natłoku nowych obowiązków znajdowaliście czas na branie udziału w proponowanych przez nas aktywnościach, zabawach, konkursach i akcjach.

Zapraszamy Was na krótka fotorelację podjętych przez Was działań.

 

Ciepło pozdrawiamy:

p. Magdalena Aleszczyk

p. Agnieszka Kaczmarczyk


Drogie Dzieci,

ponieważ czas izolacji od szkoły ciągle się wydłuża, przygotowałysmy dla Was zabawy i aktywności, które mamy nadzieję w ciekawy sposób wypełnią Wam dzień. Są to propozycje na spędzanie czasu w domu i na podwórku.

Zapraszamy do skorzystania z naszych propozycji.

Pozdrawiamy!!!

p. Magdalena Aleszczyk

p. Agnieszka Kaczmarczyk

Gry i zabawy podwórkowe

Aktywności kreatywne cz. II


Kochane Dzieci, Drodzy Rodzice!

 

         Z myślą o Was stworzyliśmy zestaw kreatywnych zadań.

W tym trudnym dla nas wszystkich czasie, chciałyśmy podzielić się z Wami naszymi inpiracjami dotyczącymi spędzania wolnego czasu w domu. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie:

KREATYWNE AKTYWNOŚCI DLA DZIECI

Pozdrawiamy ciepło

Nauczyciele świetlicy:

Magdalena Aleszczyk

Agnieszka Kaczmarczyk


„Zabawa jest nauką, nauka jest zabawą. Im więcej zabawy, tym więcej nauki”.

Glenn Doman

Zapraszamy do galerii


W styczniu rozpoczął się w naszej świetlicy turniej gry w jedną z najbardziej popularnych i ulubionych gier towarzyskich Dobble.W konkursie wzięło udział 24 uczniów z klas 1-3. Rywalizacja była bardzo zacięta. Rozgrywkom towarzyszyło dużo pozytywnych emocji. Nie obyło się bez emocjonujących dogrywek o wejście do półfinału, a następnie finału.

W tym roku szkolnym zwyciężyli:

I miejsce zajęła Antonina Struska z klasy Ic

II miejsce zajął Franciszek Dyguś z klasy IIIa

III miejsce zajął Alan Wiśniewski z klasy IIIb

IV miejsce zajął Maciej Cyganski z klasy Ib

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą rywalizację. Osoby, które zajęły cztery pierwsze miejsca otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe, natomiast każdy uczestnik rozgrywek słodki upominek. Wszystkim graczom serdecznie dziękujemy za udział a zwycięzcom jeszcze raz składamy serdeczne gratulacje. Życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.

Zdjęcia do obejrzenia w galerii


Grudzień to wyjątkowy miesiąc. Upływa on w świąteczno – zimowej atmosferze. Ta magiczna atmosfera zawitała także do naszej świetlicy. Już od początku miesiąca przygotowywaliśmy się do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącej zimy. Dzieci miały ręce pełne pracy, a sala świetlicy zamieniła się w fabrykę ozdób świątecznych oraz zimowych. W pierwszym tygodniu grudnia czekaliśmy na nadejście Świętego Mikołaja. W związku z tym wykonaliśmy wspólnie duży plakat z wizerunkiem Mikołaja. Kolejne dni grudnia upłynęły nam na szykowaniu zimowych dekoracji w naszej świetlicy. Tym samym na oknach „rozgościły się” sympatyczne renifery, mikołaje i śnieżynki.  

Rozmawialiśmy o pięknych zwyczajach i tradycjach świąt, czytaliśmy opowiadania i fragmenty książek na temat bożonarodzeniowych tradycji, śpiewalismy pastorałki i kolędy. Nie zapomnieliśmy także o przypomnieniu dobrych manier obowiązujących przy stole, a zwłaszcza przy tym świątecznym.

W tym roku wzięliśmy udział w Kiermaszu Świątecznym podczas, którego sprzedawaliśmy ozdoby bożonarodzeniowe, które wykonaliśmy podczas zajęć świetlicowych.

Wzięliśmy również udział w akcji „ Prześlij kartkę do…” chorej dziewczynki. Napisaliśmy list i dołączyliśmy kartki z rysunkami namalowanymi przez dzieci.

Zdjęcia do obejrzenia w galerii

 


Podobnie jak w całej szkole, także i my świętowaliśmy 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Sale świetlicowe przybrały barwy biało – czerwone, a na tablicach ściennych zawisły gazetki o treści patriotycznej. Podczas zajęć starałyśmy się kształtować w uczniach szacunek do Ojczyzny oraz rozwijać zainteresowanie historią własnego kraju. Mówiliśmy o symbolach narodowych, wybranych postaciach i wydarzeniach historycznych, czytaliśmy polskie legendy oraz wykonywaliśmy prace plastyczne.

Świętowaliśmy również międzynarodowy dzień postaci z bajek. Dzieci poprzychodziły poprzebierane w różne, ulubione postaci z bajek. Koleżanka zadbała o dopełnienie kostiumów makijażem twarzy.

Jako, że za oknem zaczęła panować jesienna aura, dzieci wykonały przepiękne prace plastyczne, przedstawiające kolorowe parasolki.

W miesiącu listopadzie dzieci zapoznawały się również z wartościami odżywczymi warzyw i owoców oraz dowiedziały się jaki wpływ na nasz organizm ma ich spożywanie. Wykonały także pracę plastyczną polegającą na przyklejaniu kolorowej bibuły na arkusze papieru z rysunkami owoców i warzyw.

20 listopada przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji o prawach dziecka. Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana była na dzieci i ich prawa. Nasza świetlica włączyła się w obchody tego niezwykle ważnego święta. Przedstawiona została pogadanka na temat praw dziecka, a następnie przy pomocy burzy mózgów stworzony został plakat, na którym dzieci wypisały swoje prawa ale także obowiązki. Elementem najbardziej emocjonującym dla dzieci było pomalowanie dłoni kolorową farbą i odciśniecie jej na wspólnym plakacie. Podjęte działania zwiększyły świadomość uczniów na temat praw dzieci na całym świecie.

W czwartek, 28 XI w naszej świetlicy szkolnej został zorganizowany dzień św. Andrzeja. Nie zabrakło na nim tradycji oraz zwyczajów związanych z obchodzeniem Andrzejek. Dzieci brały również czynny udział w przygotowanych przez nauczyciela zabawach i wróżbach m.in.: ustawianiu butów, wróżbie z kolorami, zabawy z kluczami czy wybieraniu imion zapisanych na sercach.

Zapraszamy do galerii

 


Październik w naszej świetlicy szkolnej obfitował w moc atrakcji. Już w pierwszych dniach dzieci przywitała Pani Jesień. Wykonywały bardzo chętnie piękne prace plastyczne wykorzystując barwy i skarby jesieni tworząc tym samym cykl zajęć poświęconych tematyce jesiennej, którego zakończeniem był konkurs plastyczny pt. "Jesienny spacer po lesie". Zwycięzcy otrzymali drobne nagrody. Wyniki przedstawiają się następująco: 1. Alicja Folc 2. Anna Witkowska 3. Franciszek Dyguś i Hanna Dymecka. Październik był miesiącem bardzo słonecznym, dlatego chętnie przebywalismy na podwórku szkolnym, bawiąc się oraz łapiąc promienie słoneczne.

W miesiącu październiku w świetlicy szkolnej odbył się również cykl zajęć poświęcony zdrowemu odżywianiu. Uczniowie dowiedzieli się co zrobić, aby być zdrowym. Wykonali prace plastyczne "Warzywa i owoce" metodą wydzieranki z bibuły. Najciekawszym elementem zajęć był konkurs dla klas II i III o zdrowym odżywianiu. Uczniowie w parach rozwiązywali rebusy i zagadki. Dla wszystkich uczestników były nagrody.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dzieci wykonały prześliczne portrety swoich nauczycieli, które sprawiły wiele radości. Pomimo pracowitego miesiąca nie zapomnieliśmy również o obowiązkach, dlatego też po skończonych zajęciach lekcyjnych korzystaliśmy z pomocy nauczycieli i odrabialismy zadania domowe.

Mieliśmy także cykl zajęć poświęcony przestrzeni kosmicznej. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek, obejrzeli film, a także uczestniczyli w kosmicznej przygodzie z Kosmoludkiem.

W świetlicy pojawiają się równiez starsze koleżanki ze szkolnego wolontariatu, które bardzo aktywnie spędzają czas z dziećmi czytając, bawiąc się w rozmaite gry i zabawy integracyjne. Przedstawiając eksperymenty włączają do udziału w nich dzieci ze świetlicy. Wtedy świetlica zmienia się w fabrykę slimów, gniotków i squishy.

Zapraszamy do galerii


Za nami pierwszy miesiąc szkoły po wakacjach. Czas w świetlicy spędzamy różnorodnie, aktywnie na świeżym powietrzu i w sali gimnastycznej. Bierzemy udział w zajęciach zorganizowanych przez nasze Panie: multimedialnych, plastycznych, łamigłówkach, odrabianiu prac domowych. Wspólnie dekorujemy naszą salę, aby przyjemniej mijał nam czas wolny w świetlicy. Wzięliśmy również udział w Dniu Kropki. Wspólnie sworzyliśmy świetlicowy regulamin, omówiliśmy zasady bezpiecznego zachowania się na drodze. Dzięki zabawom integracyjnym lepiej się też poznaliśmy.

Więcej zdjęć w galerii


Rok 2018/2019

 

Z życia świetlicy szkolnej

 

 

 

 


Dzieci wykonały prace plastyczne „Moje hobby, moja pasja”, które przedstawiały czym się fascynują, co sprawia im radość. Niektóre z nich swoją pasję chciałyby spełniać zawodowo. 

 

 

 

 

 

 


Co jeszcze lubimy? Zagadki! Ciekawe co takiego kryje się w kartonie. Musimy odgadnąć dotykając danego przedmiotu. Wszystkim się udało. Później poskaczemy w klasy.  

 

 


W świetlicy szkolnej nigdy nie jest nudno! Często czeka na nas wiele atrakcji, które wykonujemy wspólnie w grupach (makieta dinozaurów, budowle z patyczków konstrukcyjnych, roboty z kartonów itp.). 

 

 


Przez cały marzec w świetlicy szkolnej odbywał się turniej  gry w piłkarzyki i cymbergaja. Emocji było co niemiara. Najlepszym graczem okazał się Kacper Wszelak z klasy 1a. Na pewno taki turniej powtórzymy jeszcze za rok. 

 

 


Dzieci ze świetlicy wzięły udział w ogólnopolskiej akcji  „Marzycielska Poczta”. Polega ona na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Świetliki bardzo zaangażowały się w to zadanie. Napisały wspaniały list do Wiktorii Mering, pięknie go ozdobiły i zrobiły dla niej drobne upominki, które włożyliśmy razem do koperty i wysłaliśmy.

 

 


14 lutego Dzień Walentego. Święto zakochanych. Nasze świetliki pisały miłosne listy, w których można było naleźć dużo pięknych komplementów. Sprawiło im to wiele radości.

 

 


 

Tak wygląda życie świetlików! smiley
Dzieci ze świetlicy szkolnej na co dzień wykonują rozmaite prace plastyczne, chętnie biorą udział w prostych doświadczeniach. Świetnie bawią się w mini turniejach, które dostarczają im wiele emocji. Stałym programem dnia jest odrabianie lekcji. Poza tym oczywiście po prostu się ze sobą bawią.


Jak co roku świetlica szkolna przygotowuje się do Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci wykonują dekoracje okienne, ścienne, choinkowe i wszelkiego rodzaju przestrzenne ozdoby.


Chętne dzieci ze świetlicy wzięły udział w turnieju gier planszowych. Rozgrywka trwała 3 tygodnie. Emocji było co niemiara. 20 listopada wyłoniłyśmy zwycięzców w sześciu kategoriach, którzy otrzymali od nas dyplomy i drobne upominki. Każde dziecko biorące udział w turnieju otrzymało również nagrodę pocieszenia smiley Świetliki nie mogą się już doczekać kolejnych konkursów.
Zapraszamy na fotorelację


„Jak mi ręce urosną, jak mi nogi urosną, jak już będę dorosły, to zostanę…”
Dzieci ze świetlicy w ramach doradztwa zawodowego przez cały tydzień poznawały poszczególne zawody i ich specyfikę.  Dzieliły się swoimi zainteresowaniami, chętnie opowiadały co lubią robić i kim chciałaby zostać w przyszłości.


100 lat niepodległości – sprawa bliska sercom wszystkich Polaków. Narodowe Święto Niepodległości to dla narodu polskiego jedno z najważniejszych świąt państwowych.


Dzieci ze świetlicy przypomniały sobie jak ważne jest zdrowe odżywianie i znaczenie ruchu w życiu człowieka. W grupach wykonały prace plastyczne o owocach i warzywach, a na podwórku wesoło rzucały się złotymi liśmi.


Dzień Nauczyciela ( Święto Edukacji Narodowej)- obchodzimy 14 października. Dzień poświęcony wszystkich pracownikom szkoły.
Nauczyciel- oczami dziecka!


Polska Złota Jesień!
Cudowna pora roku, która charakteryzuje się zmieniającymi barwami w przyrodzie. Prace dzieci ze świetlicy przedstawiają piękno jesieni. Zapraszamy do galerii


Odwiedziła nas Pani ze Straży Miejskiej Paulina Peciak- Nazarewska, która przypomniała o ważnych zasadach bezpieczeństwa w domu, szkole i na ulicy.
Tematem przewodnim naszego spotkania było hasło „Z odblaskiem bezpieczniej”.

 


Witaj szkoło na wesoło!
Dzieci ze świetlicy równie radośnie powitały nowy rok szkolny. W pierwszych dwóch tygodniach podczas zajęć przypomnieliśmy swoje prawa i obowiązki, omawialiśmy zasady bezpieczeństwa i najważniejsze – integrowaliśmy się poprzez różne zadania i zabawy. Wspólnie z koleżankami i kolegami wspominaliśmy wakacje, które przenieśliśmy na kartkę.

 

 


Świetlica szkolna jest miejscem, w którym dzieci mogą miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić czas, po zakończeniu zajęć lekcyjnych, oczekując na rodziców. Uczęszczają do niej dzieci z klas I – IV oraz „0”.

Zapraszamy od poniedziałku do piątku, w godzinach:

  • poniedziałek - 11:45-15:30
  • wtorek - 10:50-15:30
  • środa - 8:00-15:30
  • czwartek - 7:25-9:10/10:50-15:00
  • piątek - 10:50 -15:00

Głównym celem działalności świetlicy jest zapewnienie uczniom opieki w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych.
Dzieciom przebywającym w świetlicy oferuje się uczestnictwo w różnorodnych formach zajęć świetlicowych, organizowane są między innymi:

  • zajęcia plastyczno-manualne: rysowanie ołówkiem, kredkamii, wycinanki, wyklejanki, itp.
  • żywe słowo:, czytelnictwo, scenki dramowe;
  • zajęcia dydaktyczne: zabawy słowne, krzyżówki, rebusy, zgadywanki, zabawy matematyczne, doskonalenie czytania;
  • zajęcia muzyczne: słuchanie różnorodnej muzyki, śpiewanie piosenek, zabawy ze śpiewem, zabawy rytmiczne, taniec;
  • zajęcia rekreacyjno-ruchowe: zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, zabawy w grupach, ćwiczenia doskonalące sprawność fizyczną;
  • zajęcia z wykorzystaniem środków audiowizualnych: oglądanie bajek i programów dla dzieci.

Głównymi zadaniami świetlicy realizowanymi w ciągu całego roku szkolnego są:

  • Zapewnienie opieki uczniom przed i po zajęciach lekcyjnych.
  • Utrwalenie wiadomości zdobytych w szkole oraz organizowanie pomocy w nauce.
  • Stwarzanie warunków do zdobywania umiejętności interpersonalnych.
  • Propagowanie aktywnych form spędzania czasu wolnego
  • Kształtowanie i utrwalenie zasad bezpieczeństwa -Integracja uczniów -Przeciwdziałanie agresji -Organizowanie czasu wolnego -Upowszechnianie zasad kultury wychowania -Propagowanie zdrowego trybu życia -Wspomaganie rozwoju umysłowego uczniów.

 

 

 

 

 

 

Rok 2017/2018

 

 

 


Z okazji Dnia Mamy świetlica zorganizowała konkurs plastyczny pt: „ Serce dla mamy”. Dzieci z dużym zaangażowaniem wykonały dowolną techniką piękne serca. Każde dziecko otrzymało dyplom oraz upominki.

 

 

 

 

 

 

 


Dnia 21 marca rozpoczęła się kalendarzowa wiosna, która jest zapowiedzią słonecznych dni i budzenia się przyrody do życia.
Wychowankowie naszej świetlicy przywitali wiosnę wykonując różne prace plastyczne.

 

 


Po zajęciach dydaktycznych, muzycznych, ruchowych oraz odrabianiu lekcji, dzieci w świetlicy mają czas dla siebie. W tym czasie same organizują sobie zabawę bawiąc się z rówieśnikami.

 

 


W naszej świetlicy czuć zapach Wielkanocy. Przez ostatni czas poznawaliśmy tradycje i zwyczaje świąteczne. Wykonaliśmy także wielkanocne dekoracje przy użyciu różnych technik.

 

 


Jedną z ulubionych form spędzania czasu przez dzieci są konkursy, quizy, rozwiązywanie i układanie krzyżówek, zagadek, gry dydaktyczne, układanki, zabawy tematyczne.

 

 


Zabawy i gry ruchowe są ulubioną formą działalności dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Odpowiadają najbardziej im potrzebom , zainteresowaniom i rozwijają ogólną sprawność fizyczną. Wprowadzają radosny nastrój i dobre samopoczucie oraz dają dziecku możliwość zaspokojenia naturalnej potrzeby ruchu.

 

 


Nasza świetlica bierze udział w Ogólnopolskiej wymianie pocztówek. Dzięki tej akcji dzieci poznają różne miasta oraz w jakim rejonie one się znajdują. Do tej pory otrzymaliśmy kartki z Jeleniej Góry, Krakowa,  Warszawy, z Klebarka Wielkiego i z Sadłowa. Czekamy na więcej… smiley My również wysłaliśmy pocztówki ze Szczecinka wraz z przepięknymi, własnoręcznie wykonanymi kartkami świątecznymi.

 

 


Grudzień sprowadza do nas zimę, a w raz z nią śnieg i mróz.
Ale to też radosna pora, bo świąteczna – z choinką i prezentami. I do nas do świetlicy zawitała zima. Dzieci wykonały przepiękne, kolorowe choinki, tworzyły mikołaje, a okna ozdabiały śnieżynkami oraz reniferami.
Więcej zdjęć do obejrzenia w galerii

 

 


25 listopada, czyli Dzień Pluszowego Misia w świetlicy. Dzieci wykonały farbami rewelacyjne portrety swoich pluszaków. Efekty możemy podziwiać na korytarzu szkolnym, koło naszej świetlicy oraz w galerii internetowej.

 

 

 


„Gra w kolory” rozwija sprawność ruchową, motorykę dużą, utrwala znajomość kolorów, a także sprawdza szybkość reakcji i pomaga w błyskawicznym podejmowaniu decyzji. Dlatego tak lubimy się w to bawić!

 

 

 


Sala świetlicy wyposażona jest w komputer, rzutnik i ekran. Dzięki tym pomocom dzieci uczestniczą w zajęciach multimedialnych, a przykładem tego są nasi „Świetlicowi milionerzy”.

 

 


Prace plastyczne pt. „Kocham Polskę!” z okazji 11 Lisotpada, czyli Dnia Niepodległości.

 

 


Umiejętność pracy zespołowej jest bardzo ważna w ogólnym rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Dlatego w naszej świetlicy dzieci wykonały grupowe prace plastyczne pt. „Jesienne drzewa”. Rezultaty możemy podziwiać na korytarzu szkolnym, tuż obok świetlicy. Zapraszamy do oglądania!

 


Ruch to zdrowie! W naszej świetlicy lubimy się poruszać. A taniec jest świetną formą pozbycia się napięcia i odzyskaniu uśmiechu smiley Taniec to super zabawa, o czym świadczą uśmiechy dzieci na zdjęciach.


Dzieci biorą czynny udział w dekorowaniu i upiększaniu naszej sali. Rezultaty można zobaczyć i ocenić samemu, zarówno w sali, jak i na drzwiach. Nam się bardzo podoba!
Zobacz jak pracowaliśmy


 


Szaro i buro jest jesienią, ale nie u nas! Wesołe klauny mają wesołe miny i rozbawiają nas!


Aby się lepiej poznać, pani Agnieszka zaprosiła dzieci do zabawy „Magiczna kula”.


W nowy rok szkolny wchodzimy pełni zapału i energii! To, co jest dla nas ważne na początku, to poznanie się wzajemnie pań i dzieci. I właśnie z tego powodu naszą pierwszą pracą plastyczną była praca pt. „Lubię tu być”. A dlaczego taki tytuł? Bo po prostu lubimy tu być! W naszej świetlicy (kliknij)



Rok 2016/2017


2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z racji tego, że w tym roku przypada on w niedzielę, w naszej szkole 3 kwietnia uczniowie ubrali się na niebiesko, w kolorze symbolizującym nadzieję. Nadzieję osób dotkniętych autyzmem i ich bliskich, na lepsze życie.
W naszej świetlicy też było niebiesko. Zresztą, nie tylko świetliki tego dnia były ubrane w tym kolorze - klasy VI a i V a również pokazały, że pojęcie autyzmu nie jest im obce, co możemy zobaczyć na zdjęciach w galerii.
Kasia Janczi
Agnieszka Stasiło

 

 

 

 

 

 

 

 


I tak wiosennie i świątecznie jest teraz u nas, w świetlicy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 


21 marca – Światowy Dzień Zespołu Downa. Włóżcie kolorowe skarpetki!
Światowy Dzień Zespołu Downa to inicjatywa Stowarzyszenia Down Syndrome International (DSI). Celem wydarzenia jest budowanie świadomości na temat istoty zespołu Downa, a także tolerancji i wrażliwości na potrzeby osób nim dotkniętych.
To nie przypadek, że Światowy Dzień Zespołu Downa obchodzony jest 21 marca. Data ta jest symboliczna. Przypada on na 21. dzień 3. miesiąca w roku, ponieważ to właśnie dodatkowy, trzeci chromosom w 21. parze chromosomów, składających się z łańcuchów DNA, powoduje występowanie tej wady genetycznej. Stąd też inna nazwa tego zaburzenia –  trisomia 21.
Kolorowe skarpetki, w dodatku nie do pary, to symbol niedopasowania społecznego i genotypowego, z jakim borykają się osoby z zespołem Downa. Skarpetki mogą być w paski, w kropki, za kolano lub tuż przy kostce, ważne, by były kolorowe i nie do pary!
W naszej świetlicy również pokazaliśmy, że problemy ludzi dotkniętych Zespołem Downa nie są nam obce!

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Zimowo-wiosenne malowanie palcami.
Malowanie palcami to świetna forma spędzania czasu, pełna nowych doświadczeń, niespodziewanych reakcji i spontaniczności. Wydawać by się mogło, że jest to bezcelowe mazanie, obcowanie z farbami i papierem, gdzie efekt końcowy jest pełen niespodzianek. Jest to zabawa, w której dziecko rozwija wyobraźnię, koordynację wzrokowo-ruchową, pełna spontanicznych reakcji, ekspresji twórczej i nowych doświadczeń. Efekt końcowy tak naprawdę nie jest ważny. Za to jest jedyny w swoim rodzaju.
Zapraszamy na fotorelację

 

 

 

 

 

 

 

 


W świetlicy dzieci uczą się wielu niezwykłych umiejętności, a jedną z nich jest szydełkowanie. Zapraszamy do galerii


Dzieci wesoło spędzają czas w świetlicy, są gry stolikowe, układanie klocków, a największą radość sprawia budowanie z dużych klocków-wafli i kart.


W ten jesienny, ponury czas chętnie wspominamy zabawy na dworze. Było wtedy ciepło i słonecznie. Z niecierpliwością czekamy na taką pogodę!





W tym roku bawimy się, tworzymy prace plastyczne, a Pani Iwona Michalska pokazuje dzieciom fascynujący świat origami - japońskiej sztuki składanie papieru.
Dekorację na parapecie ułożyła Wiktoria Liniewicz. Więcej zdjęć w galerii

Aha, lekcje też odrabiamy ;)


Pierwsza pomoc
W dniu 15 września naszą świetlicę odwiedziła wolontariuszka z grupy TADMED i przypomniała nam o zasadach udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia były bardzo ciekawe i pouczające, ponieważ okazało się,  że po wakacjach dzieci troszkę zapomniały, w jaki sposób prawidłowo udzielać pierwszej pomocy.
Dziękujemy serdecznie za przybycie oraz dziękujemy Pani Mirosławie Nowakowskiej, dzięki której zajęcia te odbyły się. Zapraszamy do galerii

 


Świetlicowe "Zgadnij kto to?
W świetlicy ciągle coś się dzieje! dzisiaj na przykład pani Paulina bawiła się z dziećmi w "Zgadnij, kto to?" A zabawa ta wygląda tak: Jedno z dzieci siada tyłem do pozostałych, siedzących półkolem na dywanie. Jedno z dzieci mówi głośno jakieś słowo/wyrażenie, np. Dzień dobry. Zadaniem dziecka siedzącego tyłem do pozostałym jest odgadnięcie, kto to powiedział. Zabawa przy tym jest doskonała, co można zobaczyć na zdjęciach:

 

 

 

 

 

Rok 2015/2016

 

 

 

 


Z okazji Dnia Matki świetliki chcą złożyć wszystkim mamom najserdeczniejsze życzenia, spełnienia marzeń (np lotu balonem lub podróży w wymarzone miejsce), cierpliwości dla wybryków swoich pociech i samych szczęśliwych chwil i podziękować po prostu za to, że SĄ!


W naszej świetlicy również obchodziliśmy święta majowe. Dzieci wiedzą doskonale, co to jest Święto Pracy, Święto Flagi czy Święto Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji były przeprowadzone pogadanki, a także zrobiona została dekoracja.


W naszej świetlicy mamy przeróżne zabawy. Układamy klocki, wycinamy fajne kształty, w tym maski (im straszniejsza, tym bardziej nam się podoba!). Mamy wiele pomysłów. Z klocków można zbudować super bączki, które kręcą się i wirują - urządzamy zawody bączków, wygrywa ten, który się dłużej kręci! Świetna zabawa, co można zobaczyć na zdjęciach.

 


A przed Wielkanocą było u nas tak:

 

 


A taką mamy zimę w świetlicy:


A Mikołaj życzy wszystkim Wesołych Świąt, ho ho ho!!!

 

 

 


Andrzejki w świetlicy
W tym roku także dzieci uczęszczające do świetlicy wzięły udział w andrzejkowej zabawie. Największym powodzeniem, jak co roku, cieszyły się sercami z napisanymi na nich imionami dziewczyn i chłopców. I tym razem zdjęcia z bardzo udanej zabawy zostały zrobione. A to, jak się bawiliśmy, można właśnie na zdjęciach w galerii obejrzeć.

 

 

 


Święto Niepodległości
W roku 2015, obchodzimy 97 rocznicę odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Z tej okazji uczniowie oraz nauczyciele z naszej szkoły uczestniczyli w obchodach Święta Niepodległości, oglądając piękne przedstawienie w wykonaniu najmłodszych (klasy "0") oraz starszych uczniów.
W naszej świetlicy także staraliśmy się uczcić tak ważny dla naszego kraju dzień. Oprócz prac plastycznych, które dekorują salę, dzieci zapoznały się ze znaczeniem i historią tego święta. Dowiedziały się, czym jest „ojczyzna” oraz poznały nasze symbole narodowe.

 

 

 


Świetlicowe śpiewanie
W dniu 28 października 2015 r. do naszej świetlicy zawitał przemiły gość - pan Michał Dankiewicz. Pan Michała, tata Zosi i Jagny, przygotował dla nas wieeelką niespodziankę! Przyniósł ze sobą gitarę, przygotował piosenkę, którą następnie nauczyliśmy się i wspólnie śpiewaliśmy. Piosenka ta pochodzi z bajki "Król Lew". Zabawa była fantastyczna! Pan Michał podzielił dzieci na grupy, jedna była grupą gazeli, druga hipopotamów. Nie zabrakło także wyjących wilków. A jak dobrze się bawiliśmy - można zobaczyć na zdjęciach!
Dziękujemy panu Michałowi i mamy nadzieję, że jeszcze do nas zawita, by wspólnie pośpiewać.

 

 


 

Rok 2014/2015

Przygotowania do Świąt.
 

I w naszej świetlicy przygotowania do świat idą pełną parą!
Wycinamy, kolorujemy, naklejamy, wyklejamy, tniemy – pracy mamy bez liku J Ale za to jakie efekty! Pod spodem prezentujemy kilka zdjęć z pracy oraz rezultaty tej pracy, ładne i kolorowe.
W sali mamy Mikołaje z super brodami i kolorowe choinki.
 



 

Ups, zaplątał nam się nawet żywy Mikołaj!
 

 
Eee, niee, to nie Mikołaj! To Maciek, który marzy o takich pięknych, mikołajowych wąsach!
 
 
 
Na korytarzu szkolnym widać nasze bałwanki w otoczeniu łańcuchów zrobionych przez starszych kolegów i koleżanki.
 


Ładnie jest w naszej Sali i w naszej szkole!
 
 
A tak powstawały nasze dzieła:
 

 


Andrzejki
W dniu 28 listopada w naszej świetlicy odbyły się andrzejki. Wróżbom, żartom i śmiechom nie było końca. Ciekawe, czy andrzejkowe wróżby w tym roku się spełnią? J Radek ma zostać naukowcem, Konrad pokocha Lenę, a Zuzia zostanie modelką mieszkając